Paieška
kontaktas
El. paštas
Katalogo kūrimas
Mano mėgstamiausi
Produktų palyginimas

Pasaulē pirmā puscentralizētā apgādes un utilizācijas sistēma nākotnes metropolei

Gigantpilsētas, ūdens nepietiekamība un gaisa piesārņojums – šie izaicinājumi pieprasa inovatīvus risinājumus nākotnei. Šāds uz nākotni orientēts risinājums ir inovatīvais apgādes un utilizācijas centrs „SEMIZENTRAL” Ķīnas pilsētā Cjindao. Apgādes un utilizācijas centrs tika atklāts 2014. gada pavasarī Pasaules dārzu izstādes laikā. Tā ir pasaulē pirmā puscentralizēta, integrētas infrastruktūras pieejas etaloniekārta, kas varēs apgādāt apmēram 12 000 cilvēku.

SEMIZENTRAL ir Darmštates Tehniskās universitātes projekts, ko tā īsteno sadarbībā ar ķīniešu Tunczi universitāti Šanhajā. Wilo piedalījās projekta plānošanā un īstenošanā kā sūkņu un sūkņu sistēmu speciālistu un piegādāja plašu sūkņu sistēmu klāstu no ēku tehnikas un ūdens apsaimniekošanas nozares. 2015. gadā kategorijā „Urbanizācija” projekts saņēma GreenTec Awards apbalvojumu, kas ir viena no ievērojamākajām vides un ekonomikas balvām Eiropā.

Cjindao – metropole ceļā uz gigantpilsētas statusu

Ķīnas austrumos Šaņdunas provincē esošā ostas pilsēta Cjindao jau gadiem ilgi cieš no nepietiekama ūdens daudzuma. Tā cēlonis ir milzīgais iedzīvotāju skaita pieaugums. Visa metropoles reģiona iedzīvotāju skaits pa šo laiku ir pieaudzis līdz gandrīz astoņiem miljoniem iedzīvotāju. Cjindao jau ir gigantpilsēta un turpina augt. Lai rēķinātos ar milzīgo apdzīvotās vietas attīstību un reģionu apgādātu ar ūdeni un enerģiju, bija nepieciešams iet jaunu ceļu.

Semizentral – elastīgs vidusceļš

„Semizentral” – tas ir elastīgs infrastruktūras pamats nākotnes pilsētām, vidusceļš starp decentralizētu un centralizētu notekūdeņu sagatavošanu.Katrā jaunā pilsētas daļā rodas nepieciešamā infrastruktūra, kas tai nepieciešama. Tā vietā, lai ūdeni sagatavotu un sadalītu to ar milzīgu sistēmu palīdzību, kurām ir gari priekšdarbības laiki, Semizentral aug kopā ar gigantpilsētu. Pirmā puscentralizētā apgādes un utilizācijas sistēma pasaulē integrē notekūdeņu un organisko atkritumu plūsmas modulārā risinājuma konceptā.Ar uz nākotni orientētu infrastruktūras pamatu samazinās kā svaigā ūdens patēriņš, tā arī radīto notekūdeņu daudzums ūdens savāktuvē par apmēram 30–40 procentiem. Tehniskais ūdens netiek tieši transportēts uz sagatavošanu, bet gan izmantots tālāk. Tā, piemēram, dušas notekūdeņi tiek izmantoti tālāk tualetes skalošanā.Tam nepieciešamo enerģiju sistēma rada pati, radušos notekūdeņu nosēdumus un mājsaimniecību bioloģiskos atkritumus pievadot biogāzes iekārtai. Turklāt Wilo augstas efektivitātes sūkņi sniedz izšķirošu devumu projekta eksperimentālajā iekārtā. Tie palīdz no notekūdeņiem un organisko atkritumu materiāliem radīt tehnisko ūdeni un enerģiju. Tādā veidā radīto siltumu var izmantot apsildei. Līdz ar to apgādes un utilizācijas centrs darbojas patstāvīgi un klimatam nekaitīgi.Kopumā tiek izmantoti 56 augstas efektivitātes iegremdējama motora maisītāji, sūkņi, kā arī spiediena paaugstināšanas iekārtas un ugunsdzēšanas iekārtas. Pielāgoties spējīgā un resursus efektīvi izmantojošā ūdens infrastruktūra ir elastīga un spēj augt līdzi pilsētas videi. Tādējādi centrs vienmēr ir „tik liels, cik nepieciešams, un tik mazs, cik iespējams”.