Meklēt
Sazināties
E-pasts
Kataloga izveide
Mani mīļākie

Pirmoji pasaulyje pusiau decentralizuota vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo sistema, skirta ateities metropoliui

Megapoliai, vandens trūkumas ir užterštumas – šiems iššūkiams įveikti ateityje reikia priimti novatoriškus sprendimus. Vienas tokių toliaregiškų sprendimų yra novatoriškas vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo centras SEMIZENTRAL, esantis Čingdao (Kinija). Vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo centras buvo atidarytas 2014 m. pavasarį rengiantis atidaryti Pasaulinę sodininkystės parodą. Tai pirmasis pasaulyje etaloninis pusiau decentralizuotas, integruotos infrastruktūros įrenginys, skirtas maždaug 12000 žmonių aptarnauti.

SEMIZENTRAL – tai Darmštato technikos universiteto projektas, parengtas bendradarbiaujant su Šanchajaus Tongji universitetu (Kinija). Kaip siurblių ir siurblių sistemų specialistas, „Wilo“ dalyvavo planuojant ir įgyvendinant projektą ir pristatė įvairias pastatų technikos ir vandens ūkio sričių siurbimo sistemas. 2015 m. projektas gavo „GreenTec“ apdovanojimą „Urbanistikos“ apdovanojimų kategorijoje, vieną prestižiškiausių aplinkosaugos ir verslo apdovanojimų Europoje.

Čingdao – metropolis, virstantis megapoliu

Kinijos uostamiestis Čingdao, esantis rytinės Kinijos Šangdongo provincijoje, jau daug metų kenčia nuo smarkaus vandens trūkumo. Taip yra dėl didžiulės demografinės plėtros. Bendras metropolinės zonos gyventojų skaičius išaugo iki beveik aštuonių milijonų gyventojų. Čingdao jau yra megapolis ir auga toliau. Norint patenkinti didžiulius su urbanizacija susijusius poreikius ir aprūpinti regioną vandeniu ir energijos energija, reikėjo surasti naujų kelių.

„Semizentral“ – lankstus „aukso vidurio“ sprendimas

„Semizentral“ yra lanksti ateities miestams skirta infrastruktūros strategija, decentralizuoto ir centralizuoto nuotekų apdorojimo „aukso vidurys“.Kiekviename naujame miesto rajone statoma jam reikalinga infrastruktūra. Vietoj vandens apdorojimui skirtų didžiulių sistemų, kurias įrengti užtrunka daug laiko, naudojama „Semizentral“ sistema, kuri plečiasi kartu su megapoliu. Pirmoji pasaulyje pusiau decentralizuota vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo sistema apima integruotos nuotekų ir organinių atliekų srautų modulinės infrastruktūros koncepciją.Naudojant šią perspektyvią infrastruktūrą, ir gėlo vandens poreikis, ir nuotekų kiekis nuotekų baseine sumažėja maždaug 30–40 proc. Buitinis vanduo netiekiamas tiesiai į valymo įrenginį, bet naudojamas pakartotinai. Pavyzdžiui, dušo nuotekos toliau naudojamos tualetui.Tam reikalinga energija pagaminama savarankiškai, t. y. integruotame biodujų įrenginyje, kuriam tiekiamas gautas nuotekų dumblas ir buitinės organinės atliekos. Šio projekto bandomajame įrenginyje ypač svarbus vaidmuo tenka didelio efektyvumo „Wilo“ siurbliams. Jie padeda iš nuotekų ir organinių atliekų pagaminti buitinio vandens ir energijos. Šio proceso metu pagaminta šiluma gali būti naudojama šildymui. Taigi vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo centras energijos aprūpinimo atžvilgiu veikia autonomiškai ir iš esmės nedaro poveikio klimatui.Iš viso naudojami maždaug 56 didelio efektyvumo panardinamojo variklio maišytuvai, siurbliai, taip pat slėgio kėlimo stotelės ir ugnies gesinimo sistemos. Pritaikoma ir tausiai išteklius naudojanti vandens tiekimo infrastruktūra yra lanksti ir gali būti plečiama kartu su jūsų miesto aplinka. Todėl centras visada yra „tokio didumo, koks būtinas, ir tokio mažumo, koks įmanomas“.